Melbourne, International House

Zuzka L., 2019

Australie je užásné místo s přátelskýma lidma. Se školou jsem velmi spokojená, spolužáci jsou opravdu přátelský, líbí se mi tu velmi.

 

Rodina je milá, proto jsem se rozhodla ještě mesíc zůstat, jelikož Jo je opravdu užasná osoba. Zatím jsem navštivila jenom okolní místa, jelikož ted tu byla opravdu zima. Jsem tu doopravdy spokojená, děkuji moc zapomoc s vybraním místa a školy. :)

Zuzka L., 2019, studentka
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Perth, Milner International College of English

Ivana a Petr F., 2017

Zdravím z Perthu, ze kterého jsme po necelém týdnu se synem nadšeni, a ještě jednou moc děkuji za vaši pomoc a podporu.

Cesta proběhla dobře, vše vycházelo podle letového řádu a do Perthu jsme pak bez problémů dojeli autobusem. Dokonce jsme přes celníky nechtěně propašovali i nějaké zapomenuté jídlo v příručním batohu. Jediné překvapení pro mne nastalo ještě doma, když jsem nabalila jeden kufr navíc a pak zjistila, že Qatar Airways nemají možnost přikoupení zavazadla navíc. Takže kufr bude muset přijet jinou cestou, vzhledem k okolním trekům se bez pohorek a dalšího vybavení asi neobejdeme. Zatím ale chodíme po Perthu a seznamujeme se, ještě jsme ani neprošli všechny zahrady.

Petr už začal ve škole, jak spolužáci, tak učitelé se mu líbí, a jak sám říká, po čtyřech dnech jim i začíná rozumět – brazilské a korejské přízvuky mu prý zpočátku dělaly problémy. Škola asi odpovídá českým standardům, měli tam na počátku lehké zmatky jako u nás. Během týdne se ale vše usadilo. 

Ubytování u pana Šaje je na krásném místě, náš japonský spolubydlící je velmi tichý, takže i tato stránka našeho pobytu je velmi příjemná.

 

Ivana a Petr F., 2017, studenti
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Perth, Milner International College of English

Michaela P., Vojta K.

Náš pobyt v Austrálii strašně rychle utíká. Jsme tu již 9 měsíc a zbývají nám poslední 3 měsíce, jelikož od října budeme cestovat a už se na to moc těšíme, zatím jsme toho moc neviděli, takže to pak všechno doženeme.

Máme za sebou Cambridge kurz, Vojta si udělal i finální zkoušku, tak čeká na výsledek. Ale věřím, že mu to dobře dopadne...:-)

Je to tady jeden velký koloběh : ŠKOLA, PRÁCE a je pomalu půlnoc. Ale vůbec si nestěžujeme, oba dva máme stálou práci, jisté hodiny, za to jsme strašně moc rádi, takže se i jinak šetří penízky na zasloužené finální cestování.

Je to tady jeden velký koloběh : ŠKOLA, PRÁCE a je pomalu půlnoc. Ale vůbec si nestěžujeme, oba dva máme stálou práci, jisté hodiny, za to jsme strašně moc rádi, takže se i jinak šetří penízky na zasloužené finální cestování.

Máme v plánu cestovat jak tady na západě, tak i projet východní pobřeží Australie, pak na Bali, Singapur, Thajsko, Honkong, Kuala Lumpur a pak domů. Vracíme se koncem listopadu.

Moc děkujeme Studymixu za zajištění celého pobytu v Austrálii!

Michaela P., Vojta K., jazykový kurz, 2017
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Perth, Milner International College of English

Martina Š.

V únoru letošního roku jsem za pomoci agentury Studymix odcestovala na jazykový pobyt do Perthu v západní Austrálii. Na doporučení z agentury jsem vybrala Milner International College of English, kde jsem měla 4 týdny denního studia angličtiny.

Musím pochválit volbu školy, která nemá tak vysoké procento českých studentů a i mezi místními obyvateli má dobré jméno. Trochu zklamaná jsem byla z úvodního testu, nicméně i po nastoupení do kurzu nebyl problém díky ochotě kantorů změnit třídu a tak i level angličtiny. Právě díky zaměstnancům agentury, kteří mají osobní zkušenosti s touto školou, jsem přijela do Perthu s jasnou představou co mne čeká a především bez starostí o to, zda mám vše vyřízené, tak jak má být.

Agentura mi zajistila nejen nezbytné věci týkající se školy a turistického víza, ale i zpáteční letenku. V dnešní době jde o zcela běžnou věc (vyřídit si letenky), nicméně pro mě to byl můj druhý let v životě a to rovnou se dvěma přestupy a okolo 20h letu. Zde musím opravdu vychválit služby Studymixu. Již při výběru letenky jsem prodiskutovali mnoho možností a následně jsem díky pomoci mohla strávit 10h v Singapuru a při letu zpátky jeden den v Kuala Lumpur a mohu dnes tak říci, že jsem viděla více, než v co jsem doufala. :)

Po mém studiu jsem měla ještě 2 týdny na "dovolenou" a poznávání Perthu a okolí. Nejen dnes s odstupem času, ale již během tohoto pobytu jsem věděla, že jsem prožila jedny z nejkrásnějších okamžiků mého života.

Cestovat, poznávat, seznamovat se...to vše je krásné a já děkuji, že mi někdo pomohl tohle vše prožít!

Martina Š., jazykový kurz, 2017
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Perth, Milner College a Sterling Business College

Ivana, Petr, Milan F.

Chtěl bych Vám ještě jednou poděkovat za sebe i za své „dočasné Australany“ za veliké úsilí a nasazení, se kterým jste se vložila do zajištění mého odjezdu do Austrálie. Ani jeden z nás si asi na začátku, na jaře letošního roku, nepředstavoval, jak obtížná mise to bude. Naštěstí, nebo spíš díky soustředěnému a nepolevujícímu úsilí, to dopadlo dobře a já jsem v noci na úterý minulý týden dorazil za rodinou do Perthu.

Jsme tu spolu právě týden a náramně si to užíváme; o to víc, že jak moje žena, tak Petr mají prázdniny a mohou mne seznamovat s Perthem a jeho blízkým okolím, které oni už důvěrně znají a já zatím ne. Velice krásným zážitkem pro nás všechny byla návštěva malebného Rottnest Islandu a v posledních několika dnech pak trávení vánočních svátků na plážích. Podařilo se nám zde koupit auto a pokud vše klapne, chystáme se zítra vyrazit na první delší cestu přes vnitrozemí na jižní pobřeží. Za to, že je toto všechno možné, patří náš dík Vám!

Ivana, Petr, Milan F., jazykový a odborný kurz, 2017
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Cairns, Sun Pacific College a Perth, Milner International College of English

Tereza P.

Moc děkuji za zprostředkování pobytu. V Cairns jsem se měla moc hezky. Stal se ze mě dobrovolník, byla jsem na ostrově Fitzroy starat se o želvy, krásný výlet se zážitkem zdarma.

V Perthu se mi také moc líbilo. Bydlení bylo super, paní moc hodná, měla jsem štěstí při výběru. Nejkrásnější na Perthu byly místní pláže, které jsem objevovala spolu s kamarádkou z Cairns.

Tereza P., jazykový kurz, 2014
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Perth, Milner International College of English

Eva P., Tomáš P.

Cestopisné knihy velké cestovatelky s krásnými fotografiemi:

 • Ata Mua – kolem světa za 800 dní
 • Ola Lama – Jižní Amerikou od rovníku k tučňákům

Odkaz na cestopisy z cest: http://kiwik.cz/

Eva P., Tomáš P., jazykový kurz, 2009
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Perth, Milner International College of English

Iveta Š. s rodinou

Do Austrálie jsme se vypravili s manželem a malou asi tříletou Áďou. Studovala jsem na škole Milner Inernational College a manžel v nepravidelných intervalech, kdy s námi byl v Austrálii také. Jazykový kurz mi pomohl zdokonalit se v angličtině a výrazně zvednout sebevědomí.

Pro Adélku se nám podařilo ve spolupráci s agenturou Studymix zajistit soukromou školku, kterou jsme později vystřídali za státní. Obě zkušenosti byly příjemné, jen si naše Adélka nějak nemohla zvyknout a tak jsme zavolali na pomoc babičku.

Jsem ráda, že Studymix neodradila nestandardní situace rodiny s malým dítětem a se vším pomohli nejen před odjezdem, ale kdykoliv, kdy jsme se na ně v průběhu našeho pobytu obrátili. Strávili jsme v Austrálii několik měsíců a byla to pro nás nezapomenutelná zkušenost. Poznali jsme spoustu nových lidí a procestovali mnoho zajímavých míst. Nebojte se a jděte do toho, máte za zády profíky :)

Díky za vše patří Studymixu.

Iveta Š. s rodinou, jazykový kurz, 2009
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Canberra, Canberra Institute of Technology

Martin H.

Studium, jako takové, je výborné. Bohužel to nemám s čím porovnat, ale jsem maximálně spokojený. Chvilku mi trvalo zvyknout si na jiný styl výuky a byl jsem hodně překvapený, když jsem získal "rozvrh hodin". Město Canberra je nudnější. Pakliže by někdo chtěl cestovat do Austrálie studovat angličtinu a užít si to tu, tak bych ho varoval, že Canberra spíše ne. Na druhou stranu velkou výhodou je to, že když se někdo rozhodne studovat naplno, myslím, že nenajde klidnější město. Co na Canbeře ale musím pochválit jsou jejich cyklostezky. Je jich tu plno a všude se dá krásně a bezpečně cestovat.

Chtěl bych moc poděkovat paní Chalupové a agentuře Studymix, protože bez jejich pomoci na začátku bych se sem určitě nedostal. Moc Vám tedy ještě jednou děkuji. 

Martin H., jazykový i odborný kurz IT, 2009
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Whitsundays, SACE

Tomáš a Eliška K.

Naše cesta a příjezd do hostitelské rodiny proběhl skvěle. Rodina je moc sympatická a se zájmem o personální vztah. I přes naši neznalost angličtiny se nám snaží porozumět a vše vysvětlit. Dnes jsme byli poprvé ve škole, která je sice malá, ale milá. 

 

Děkujeme za zprostředkování našeho pobytu!
 

Tomáš a Eliška K., jazykový kurz, 2009
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Brisbane, Shafston

Jarka a Martin S.

Proč agentura Studymix? Byla jediná, která byla ochotná se zabývat naším zadáním – cca jednoroční pobyt celé rodiny (2 dospělí + 2 děti 5 a 8 let) v Austrálii nikoliv na turistické vízum. Půl roku předchozího pátrání v jiných agenturách znamenalo vždy rovnou odmítnutí našeho zadání. Jediná, která byla schopná toto zadání splnit – tedy najít cestu, jak umožnit naší rodině strávit 1,5 roku v Austrálii, vydělat si tam na splacení velké části nákladů na samotný pobyt i na dvouměsíční volné cestování Austrálií, Novým Zélandem a na Samoi. To znamenalo půl roku zcela individualizovaného přístupu s opakovaným osobním jednáním a úpravou zadání podle nalezených informací. (Vypravení běžného studenta do Austrálie je záležitostí několika dnů).

Znamenalo to:

 • Najít vhodná / správná víza pro všechny členy rodiny.
 • Najít vhodnou / dobrou školu pro nás – rodiče (jako jediná průchozí cest se ukázalo studium jednoho z nás, které umožňuje práci na částečný úvazek obou partnerů).
 • Nalézt optimální kurz, (příznivá cena / maximální užitečnost a využitelnost po návratu / odlehčený rozvrh).
 • Najít vhodnou a dobrou školu pro děti v blízkosti školy rodičů. (v Austrálii je povinná školní docházka od 5 let) 
 • Vyjednat přijetí dětí do této školy a všechny formality s tím spojené včetně splátkového kalendáře (pro držitele většiny víz platí povinnost platit školné i ve státní škole).
 • Pomoc při vyhledání a zajištění změny pobytu a studijního místa v průběhu pobytu v Austrálii z Brisbane do Adelaide.
 • Nalezení optimální letenky ve smyslu výkon / cena / čas.
 • Individuální konzultace v průběhu celého pobytu mailem, či telefonem v případě jakýchkoliv problémů včetně řešení krizových situací, které nastaly naší vinou při návratu.
 • Zajištění optimálního pojištění na dobu pobytu a konzultace pojištění na dobu cestování.
 • Zajištění optimální letenky na komplikovanou cestu zpět domů.
 • V průběhu pobytu se veškeré informace poskytnuté agenturou ukázaly jako správné, často lepší / správnější než informace australského imigračního úřadu nebo jiných místních institucí.


Závěr:

Za peníze Vás do Austrálie dostane na turistické vízum každá cestovka. Jako studenta s dostatečným financováním Vás do Austrálie dostane každá druhá cestovka v krátkém čase. Chcete-li se do Austrálie dostat spolehlivě, v minimálním čase a s maximálním komfortem a bezpečím a se zajištěním po celou dobu pobytu (prověřeno) jednejte s agenturou Studymix. Ať se jedná o konvenční pobyt nebo pobyt mírně nekonvenční nebo máte velmi individuální představu o pobytu tam, v každém případě doporučujeme s agenturou Studymix konzultovat a máte téměř stoprocentní jistotu, že když se dozvíte, že Vaše představy jsou realizovatelné, pak je to pravda a můžete začít s přípravou na cestu. Dozvíte-li se, že Vaše představy jsou nereálné, pak doporučujeme od takové cesty upustit nebo ji upravit podle doporučení Studymixu. Jakékoliv podrobnosti rádi poskytneme.


Manželé Jarka a Martin S. se stali hosty rádia Český rozhlas. Poslechněte si poutavé vyprávění o jejich životě v Austrálii, které pro někoho může být třeba motivací. :-)

Jarka a Martin S., jazykový kurz, 2006
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Perth, Milner International College of English

Ing. Karel Z.

Pro studium v Austrálii jsem si na doporučení agentury Studymix vybral školu Milner International College of English přímo v centru města Perth. Kvalita výuky byla vynikající a lektoři zkušení. 

Učivo podávali zábavnou formou a pokrok byl znatelný. Ubytován jsem byl v hostitelské rodině. Byl to manželský pár přibližně mého věku a byli naprosto úžasní. Poznal jsem spoustu jejich přátel. Brali mě na společné akce, s Nielem jsem chodil hrát tenis a jachtařil. Díky jim byl můj studijní pobyt byl plný skvělých zážitků. STUDYMIX mohu vřele doporučit, dokázali převést moje představy v realitu.

Ing. Karel Z., jazykový kurz, 2006
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Whitsundays, SACE

Ing. Jiří K.

Přišla doba, kdy jsem pro svou práci nutně potřeboval zlepšit své znalosti angličtiny. Protože se nepovažuji zrovna za studijní typ, hledal jsem způsob, jak si to nudné, ale nutné studium angličtiny trochu zpříjemnit. A nalezl jsem skvělé řešení.

S agenturou Studymix jsem odjel na 8 týdnů na studium angličtiny do Australského Witsundays, úžasného tropického ráje s možností potápění na Great Barrier Reef. Už samotný odvoz z letiště velkou limuzínou až k dřevěnému domečku na okraji pralesa sliboval nevšední zážitky. A opravdu, celý můj následující pobyt na Early Beach byl nezapomenutelný zážitek na celý život.

Ubytován jsem byl u milé rodiny v samostatném pokojíku, kde jsem se cítil zakrátko jako doma. Samotné studium angličtiny probíhalo ve třídě s osmi dalšími studenty z Brazílie, Švýcarska, Japonska, Německa a Jižní Koreji. Bylo vedeno ve velmi přátelské a uvolněné atmosféře, což pro mě bylo velmi příjemné překvapení a i samotné studium se pro mě tak stalo zábavou. A velká zábava to byla i po škole. Sportovní akce, kulturní akce, včetně kvízových soutěží, na kterých jsme získávali ceny ve formě různých výletů, koupání v laguně, grilování na pláži a samozřejmě večerní posezení v zahradní hospůdce s živou muzikou od místních muzikantů.

O víkendech jsme pak jezdili na zmíněné výlety po okolních ostrůvcích nebo chodili s místními rančery na výšlapy do pralesa. Také na mé oblíbené potápění a šnorchlování přišla řada.

Osm týdnů uběhlo jako voda a já zjistil, že to je poprvé v životě, kdy se mi odněkud nechce vracet zpátky domů.

Sen ale skončil. Od této doby však již problémy s angličtinou v práci nemám.

Ing. Jiří K., jazykový kurz, 2006
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...
Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: