Australská města

Whitsundays


 

Adelaide

…festivalové město Austrálie…

je hlavní a zároveň nejlidnatější multikulturní město státu Jižní Austrálie ležící při březích Velkého australského zálivu. Adelaide je obklopený množstvím zeleně, parků, zahrad, ovocných sadů a žije zde přes 1,3 milionů obyvatel. Městem protéká řeka Toreens, která ho rozděluje na dvě části. Okolí je tvořeno přímořskými plážemi, horami i zelenými kopci.

Životní styl v Adelaide je poklidný. Nesetkáte se zde se smogem, dopravními zácpami nebo s betonovou džunglí budov, ale za to s příjemnou atmosférou. Adelaide se v různých anketách hodnotících kvalitu života v jednotlivých světových městech pravidelně umísťují na předních příčkách.

Město je známě jako centrum umění a vzdělávání. Každoročně zde probíhá řada festivalů, například slavný Festival City of Australia nebo umělecký festival probíhající od poloviny února do poloviny března Adelaide Festival Fringe.

Dominantou města je radnice Adelaide Town Hall dokončená v roce 1866. Zážitkem vedoucí k seznámení s původní kulturou je návštěva National Aboriginal Cultural Institute. Kromě setkání s domorodci se můžete podívat do některé tradiční dílny, galerie nebo divadla. Vynechat nelze ani centrální tržiště Central Market, které stejném místě najdeme přes 125 let.

Jednou z hlavních památek je Ayers House, dům Sira Henryho Ayerse, který se proslavil mimo jiné jako badatel a průzkumník, po kterém byla pojmenována dokonce i hora Uluru - Eyersova skála. Na východě města se nachází zoologická a botanická zahrada. Místní rádi relaxují na historickém předměstí Glenelg, které se rozprostírá na pobřeží, hrají kriket nebo pořádají barbecue.

V okolí Adelaide najdeme několik známých vinařských oblastí produkující vyhlášená silná červená vína. Nejznámější vinice je v Barossa Valley. Na západ od Adelaide se rozkládají dva poloostrovy, které jsou využívány pro pěstování obilí, ale také zde najdeme jedny z nejlepších surfařských a rybářských míst na světě. Dalším zajímavým místem města je vršek Montefiore Hill, který nabízí krásný výhled na centrum města.

Stát: Jižní Austrálie
Počet obyvatel: 1,3 mil.
Časový posun: GMT +9,30 hod.
Nejbližší letiště: Adelaide Airport
Turistický portál: http://bit.ly/2iLiYtp
 

Seznam škol

Brisbane

…nejlepší místo pro život v Austrálii…

je hlavní město slunečného státu Queensland ležící v jeho jižní části a třetí největší australské město, které bylo několikrát zvoleno jako nejlepší místo pro život v Austrálii. Není výjimkou, že se do Brisbane stěhují celé australské rodiny s vyhlídkou lepšího života. V rámci Queenslandu se ještě neoficiálně odlišuje jeho severní část. Ta má své neoficiální hlavní město Townsville.

V Brisbane žije přibližně 2 miliony obyvatel, kteří si užívají převážně slunečného počasí. Léta bývají vlhká a horká s dešťovými přeháňkami, zimy suché a mírné. Průměrné denní teploty málokdy klesnou pod 20 °C, většinu roku je zde příjemných 25 °C.

Brisbane je vyhledávaným turistickým cílem s viktoriánskou architekturou. Příkladem je historická budova radnice s vysokou 90 metrovou věží, kde najdeme i turistické centrum. Kromě velkých zelených ploch a parků je krásné i centrum, které se nachází na poloostrově na březích řeky Brisbane River. Místní zajímavostí je starý větrný mlýn The Old Windmil postavený roku 1829 trestanci a po nějaký čas sloužící jako observatoř. Pláž je lemovaná promenádou Brisbane South Bank vybízející k odpočinku a relaxování. Najdeme zde také Queensland Cultural Center, komplex zahrnující umělecké centrum, velký koncertní sál, divadlo a muzeum. V Brisbane se také pravidelně pořádají festivaly, například Brisbane Comedy Festival nebo the Brisbane Festival. Nejvíce sportovních událostí se pořádá v The Gabba. 

Kousek od města Brisbane na úpatí hory Mount Coot-tha se nachází botanická zahrada, odkud je překrásný výhled na celé město. Dalším oblíbeným turistickým místem je park Lone Pine Koala Sanctuary, kde žijí koaly, vombati, ptakopyskové a papoušci kakadu. Návštěvníci zde mohou krmit klokany nebo se vyfotit s koalou.

Při poznávání okolí si nenechte ujít pohádkový ostrov Fraser Island, kde si budete připadat jako v ráji. Kousek je to také do Gold Coast, kde najdeme mnoho tématických parků a dlouhých pláží vhodných k surfování.

Stát: Queensland
Počet obyvatel: 2 mil.
Časový posun: GMT +10 hod.
Nejbližší letiště: Brisbane Airport
Turistický portál: http://bit.ly/1g7T3CV

Seznam škol

Byron Bay

…oblíbené prázdninové letovisko…

je menší přístavní město a oblíbené prázdninové letovisko nacházející se v severovýchodní části australského státu Nový Jižní Wales na pobřeží Tichého oceánu. Do Brisbane, největšího města Queenslandu, je to pouhé 2 hodiny autem.

Okolí Byron Bay je vyhlášené jako surfařská oblast s proslulými nádhernými plážemi v celkové délce 37 kilometrů, které vzhledem k poloze na pobřeží Tichého oceánu, nabízí opravdu velké vlny. Nezklame vás ale ani potápění nebo šnorchlování.

V Byron Bay žije kolem 5 tisíc obyvatel a město je považováno za centrum alternativní kultury. Atmosféra je zde velice přátelská a uvolněná. Z části je to také proto, že město bylo svého času známé jako „meka hippies“. Ve městě se každoročně pořádá světově známý festival Bluesfest.

Byron Bay je vyhledávané také pro příjemné slunečné klima. I během zimy, tedy v červenci a v srpnu, se nejnižší teploty pohybují okolo 13 °C a nebe je bez mráčku.

Nejrušnější pláží je Main Beach, klidnější jsou pak Watego’s Beach nebo Tallow’s Beach. Restaurace, bary, kavárny i hospůdky jsou zde na každém rohu. Každý týden se zde navíc konají tradiční farmářské trhy.

Přibližně 3 kilometry severovýchodním směrem od městečka najdeme Byronův mys, který je nejvýchodnějším výběžkem australské pevniny. Zde najdeme mohutný maják, symbol Byron Bay, tyčící se do výšky 23 metrů s krásnou vyhlídkou na okolní přírodu. Zároveň je to jedinečné místo k pozorování delfínů nebo velryb, což každoročně přiláká na půl milionu návštěvníků. V blízkosti najdeme i přírodní rezervace Broken Head, Brunswick Heads a Julian Rocks.

Víte, co je v Byron Bay nejpoužívanějším dopravním prostředkem? Je to jízdní kolo, díky kterému se dostanete téměř všude a ještě si zasportujete.

Stát: Queensland
Počet obyvatel: 5 tis.
Časový posun: GMT +10 hod.
Nejbližší letiště: Brisbane Airport, Gold Coast Airport
Turistický portál: http://bit.ly/2iZ8Ore

Seznam škol

Cairns

…město s pohádkovým okolím…

je jedním z nejseverněji položených velkých měst Austrálie ležící ve státě Queensland. Cairns je obklopený krásnou a zajímavou přírodou a jeho břehy omývají vlny Korálového moře. Žije zde přes 150 tisíc obyvatel. Nejbližším velkým městem je Brisbane ležící přibližně 1 700 km daleko.

Ač je Cairns obklopen plážemi, vody oceánu jsou v některých ročních obdobích pro koupání nebezpečné, protože se ve vodě nachází mnoho žahavých medúz. V mělkých vodách je pak možné potkat i krokodýly adaptované na slanou vodu. V řekách je koupání zakázáno úplně.

Centrem města je Esplanade, nejznámější ulice lemující pobřeží, po které je možné dojít až k velkému otevřenému bazénu se slanou vodou. Bazén je velice oblíbený a nikdo mu neřekne jinak než Laguna.

Cairns je jedním z hlavních přístavů, odkud lodě vyjíždí k největšímu korálovému útesu světa - Velkému bariérovému útesu, který je zapsán na seznamu UNESCO a představuje ráj pro milovníky podmořského světa. Barva moře v tomto místě je nádherně tyrkysově modrá a rozhodně se vyplatí vydat se sem na vícedenní plavbu.

Další krásný výlet nabízí unikátní lanovka Skyrail vedoucí skrz národní park Barron Gorge do městečka Kuranda. Nejvyšším bodem lanovky je první stanice Red Peak, kde je možné vystoupit a při krátké procházce vidět až 200 různých rostlin. Druhá zastávka pak umožňuje podívat se na vodopády Barron. Třetí zastávkou je malá vesnice Kuranda, kde se nachází motýlí a ptačí pavilony.

Sousední ostrovy je možné navštívit trajektem. Pravý ráj představuje ostrov Fitzroy Island, který je vzdálený přibližně 45 minut. Ostrov je z 94 % tvořen národním parkem, kde je však možné koupat se, šnorchlovat a slunit se na oblázkových plážích.

Dalším nádherným národním parkem je Daintree a Cape Tribulation, kde se nachází miliony let starý deštný prales zapsaný na seznamu UNESCO.

Stát: Queensland
Počet obyvatel: 150 tis.
Časový posun: GMT +10 hod.
Nejbližší letiště: Cairns Airport
Turistický portál: http://bit.ly/2idFhJm

Seznam škol

Darwin

...jedno z nejmodernějších australksých měst…

najdeme na severu Austrálie. Darwin je hlavní město státu Severní teritorium obklopené ze tří stran oceánem. Své jméno město získalo po slavném biologovi Charlesi Darwinovi, autorovi evoluční teorie. I když Darwin leží na pobřeží a nabízí hezké pláže, koupat se zde spíše nedoporučuje. Ve vodě najdeme medúzy i krokodýly zvyklé na slanou vodu. Darwin je skvělý výchozí bod pro cestovatele vyrážejí za krásami drsné severské a vnitrozemské Austrálie. Žije zde necelých 120 tisíc obyvatel a dříve se zde těžilo zlato.

Město bylo během druhé světové války několikrát bombardováno a v roce 1974 zničeno cyklonem Trasy. Vše tak muselo být znovu vystavěno a Darwin se stal jedním z nejmodernějších měst celé Austrálie. Připomínkou doby minulé jsou pouze zachovalé ruiny staré radnice Old Darwin Town Hall.

V Darwinu jsou dominující dvě roční období. Léta bývají tropická s vysokými teplotami, zimy bývají také tropické ale s mohutnými dešti. Průměrná teplota se pohybuje kolem 30 °C.

Srdcem Darwinu je Smith Street Mall, ulice lemovaná obchodními domy, kavárnami a restauracemi. V Darwinu je možné pozorovat různé druhy ryb, které jsou během přílivu zaneseny na umělou plošinu Aquascene. Severně od centra města najdeme botanickou zahradu s téměř 2 tisíce druhů rostlin, včetně vzácných palem, nádherných orchidejí a jiných exotických druhů rostlin. Nad přístavem se tyčí Guvernérský palác z roku 1879, nejstarší budova města. Za návštěvu stojí návštěva Musea and Art Galerry of Northern Territory, která návštěvníky seznámí s regionálním domorodým uměním a kulturou.

V okolí města se nachází několik oblíbených výletních míst. Patří k nim park s roztroušenými sladkovodními jezírky po deštném pralese Howard Spings Nature Park, kde je možné se vykoupat nebo pozorovat želvy a ptáky. Atraktivní jsou také vyjížďky po řece Adelaide, kde jsou k vidění mořští krokodýly. Na severu Austrálie najdeme Kakadu, jeden z nejkrásnějších národních parků v Austrálii i slavnou horu Uluru.

Stát: Severní teritorium
Počet obyvatel: 120 tis.
Časový posun: GMT +9.30 hod.
Nejbližší letiště: Darwin Airport
Turistický portál: http://bit.ly/2j2QoG8

Seznam škol

Gold Coast

...zlaté pobřeží s více než 300 slunečnými dny v roce…

leží ve státě Queensland jihovýchodně od města Brisbane. S přibližně půl milionovou populací je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů na světě. Město je známé svým slunečným subtropickým klimatem a plážemi stvořenými pro milovníky surfování a vodních sportů, které ročně navštíví více než 4 miliony turistů. S rostoucím počtem škol a univerzit se tato oblast stává také významným vzdělávacím centrem.

Město je charakteristické výškovými budovami. Nachází se zde například mrakodrap Q1, nejvyšší budova Austrálie. Celé 57 km dlouhé písčité pobřeží je lemované hotely a apartmány. Mezi nejznámější pláže a oblasti patří Coolangatta, Mermaid Beach a Surfers Paradise. Na jednotlivé pláže je možné se dostat městskou hromadnou dopravou.

Mimo krásných pláží stojí za návštěvu zdejší oblíbené zábavní parky jako například Sea World, Wet and Wild Park, Dreamworld a Movieworld.

V Gold Coast také najdeme dvě chráněné přírodní rezervace. Severně od oblasti Coolangatta najdeme ptačí park Currumbin, kde žijí loriové, klokani, koaly a emu. Druhou malou lesní rezervací je Burleigh Head National Park. Na západ od města se rozkládá deštný prales.

Městem protéká několik vodních kanálů, které protkávají většinu pobřežních čtvrtí, a to umožňuje většině obyvatel mít svou vlastní zakotvenou loďku přímo u domu. Nejběžnějším dopravním prostředkem, stejně jako v Byron Bay, je tu ale jízdní kolo.

Stát: Queensland
Počet obyvatel: 0,5 mil.
Časový posun: GMT +10 hod.
Nejbližší letiště: Gold Coast Airport, Brisbane Airport
Turistický portál: http://bit.ly/1MkXajL

Seznam škol

Hobart a Tasmánie

…divočina, která vás okouzlí…

administrativně sice patří k Austrálii, ale ve skutečnosti jako by to byl svět sám o sobě. Objevíte tu osobitou krajinu, podnebí i kulturu. V Tasmánii se střídají hory, jezera, vodopády, nádherné pobřeží a pláže. Vládně zde pokojná atmosféra a na rozdíl od Nového Zélandu zde nenarazíte na mnoho turistů.

Tasmánie se nachází 240 km od jižního pobřeží australského státu Victoria. Svou rozlohou podobnou rozloze České republiky je 26. největším ostrovem světa. Žije zde přes půl milionu obyvatel, přičemž téměř polovina jich žije v hlavním městě Hobart.

Hobart leží v jižní části ostrova a nabízí nádhernou okolní krajinu. Najdeme zde přístav, který je považován za jeden z nejkrásnějších na světě. Koncem prosince se tu pravidelně odehrává australská slavnost, kdy účastníci plachetní regaty mezi Sydney a Hobartem právě zde svou pouť končí.

Ve městě najdeme řadu historických památek. Srdcem Hobartu je náměstí Salamanca Place obklopené kamennými domy z 19. století. Krásný výhled se pak nabízí z hory Mt. Wellington tyčící se nad městem.

Panuje zde příjemné podnebí. V létě se teploty pohybují okolo 20 °C, v létě neklesají pod 10 °C. Hlavní sezóna pro cestu do Tasmánie je od prosince do února. Tyto měsíce jsou nejteplejší s minimem srážek.

Při návštěvě Tasmánie nevynechejte národní park Cradle Mountain - Lake St. Clair, který je jednou z nejvíce navštěvovaných oblastí v Tasmánii. Najdeme zde vodopády, horské štíty, dešťové lesy a jezera, klokany, divoké kočky nebo tasmánské čerty. Dalšími tipy na výlety jsou národní park Mount Field v zimě oblíbený jako středisko zimních sportů, v létě pro koberce horských květin, druhé největší město Launceston nebo věznice Port Arthur.

Stát: Tasmánie
Počet obyvatel: 0,5 mil.
Časový posun: GMT +11 hod.
Nejbližší letiště: Hobart Airport
Turistický portál: http://bit.ly/2i8zSVP

Seznam škol

Melbourne

…pulzující, živé a přívětivé město…

s počtem obyvatel 3,5 milionů. Melbourne leží na východě Austrálie a velikostně se řadí na druhé místo hned za Sydney. Mezi městy odjakživa panuje rivalita a to hlavně proto, že turisté mají často ve zvyku tato dvě velkoměsta porovnávat. Multikulturní Melbourne je hlavní město státu Victoria a je vyhlášený především svou všudy přítomnou odlehčenou přátelskou atmosférou. 

Nejvyhledávanější čtvrtí je St. Kilda, která se rozkládá přibližně sedm kilometrů od centra. Původně zde stavěla místní honorace soukromé paláce, nyní si toto místo oblíbili turisté. Najdeme zde pláže, lunapark, rušný noční život a velký počet uměleckých a hudebních atrakcí. Pořádá se zde také slavný St. Kilda festival.

Mezi další zajímavé atrakce v Melbourne patří například Muzeum imigrace, kde si může návštěvník projít celou historii Austrálie z pohledu lidí, kteří sem postupně přijížděli. Přibližně 15 minut od centra města se nachází Pomník vojákům, věnovaný mužům i ženám sloužícím v australské armádě, jehož podoba je inspirovaná mauzoleem v Halikarnasu, jedním ze 7 divů světa. Futuristicky vyhlížející náměstí, Federation Square, je místními považováno za obdobu Opery House v Sydney. Je to místo všech důležitých událostí včetně koncertů.

Nejstarší částí Melbourne je červený sloup Batman’s Hill, na kterém je umístěn most pro pěší Princess Bridge, a který představuje založení města. Hned za mostem se nachází jedno z hlavních center umění národní galerie státu Victoria, Art Centra a státního divadla.

Od ruchu velkoměsta je nejlepší odpočinout si v místních parcích, kterým vévodí 36 hektarová Královská botanická zahrada umístěná v centru města, nabízející až na 10 tisíc různých druhů rostlin z celého světa. V zahradě je umístěna také budova místní vlády. Ostatní parky pak slouží především k aktivnímu odpočinku

Kdo chce zažít Melbourne jinak, než jenom turisticky, určitě musí vyzkoušet unikátní večeři v jedoucí starodávné tramvaji, která během večeře objede několik velmi zajímavých koutů města. 

Melbourne je mostem spojeno s ostrovem Phillip Island, kde žije přibližně 7 tisíc obyvatel. Každoročně ostrov navštíví až 3,5 milionů turistů, kteří se míří především za pověstnou kolonií tučňáků. Jejich přehlídka zvaná Penguin Parade se odehrává v místním národním parku každý večer. Největší kolonie tuleňů v celé Austrálii pobývá na místních skaliscích a jejich počet se odhaduje až na 16 tisíc.

A víte, kde se odehrávají slavné tenisové turnaje Australian Open? Další plus pro Melbourne. 

Stát: Victoria
Počet obyvatel: 3,5 mil.
Časový posun: GMT +10 hod.
Nejbližší letiště: Melbourne Airport, Avalon Airport, Tullamarine Airport
Turistický portál: http://bit.ly/1dOXtT3

Seznam škol

Noosa Heads

…zeleň všude kam oko dohlédne…

je bezpečné pobřežní rybářské městečko s populací okolo 10 tisíc obyvatel, které se nachází ve státě Queensland na východě Austrálie. Díky své poloze je jednou z neprestižnějších a nejoblíbenějších prázdninových destinací, kde panuje krásné počasí po celý rok. Líbit se zde bude všem, kteří kolem sebe mají rádi spoustu zeleně. Nečekejte zde mrakodrapy, místní nízké domy tu jen málokdy převyšují stromy.

Noosa Heads nabízí krásné vyhlášené pláže vyhledávané pro množství vodních sportů. Oblíbenou činností místních je rybaření.

V průběhu roku se zde koná spousta sportovní i degustačních událostí. Za zmínku stojí například Noosa Food and Wine Festival nebo Noosa Long Weekend Festival v červenci, kdy je oslavován talent, literatura, hudba, dobré jídlo a zábavy. Ze sportovních akcí pak lze zmínit Noosa Festival of Surfing. Říká se, že v Noose se zastavují malíři, muzikanti i jinak nadaní kreativní lidé z celého světa.

Hned na kraji města začíná národní park Noosa National Park. Nachází se na poloostrově a vybízí k absolvování pěších okružních cest podél skalnatého pobřeží vedoucí k několika krásným a téměř prázdným plážím.

Noosa je ideální výchozí bod pro podnikání výletů. Bývá považováno za bránu k turistickým atrakcím, mezi kterými je nejvyhledávanější například největší písečný ostrov světa Fraser Island nebo Great Barrier Reef.

Pohodové město Noosa je vhodné pro všechny, kteří během svého studia preferují klid, příjemnou atmosféru a kolem sebe krásnou přírodu.

Stát: Queensland
Počet obyvatel: 10 tis.
Časový posun: GMT +10 hod.
Nejbližší letiště: Sunshine Coast Airport, Brisbane Airport
Turistický portál: http://bit.ly/1dOXtT3

Seznam škol

Perth

…nejodlehlejší velkoměsto světa…

je hlavním městem Západní Austrálie a zároveň významným ekonomickým a finančním centrem. V Perthu není mnoho historických památek, za to se ale pyšní krásnými parky a sportovním vyžitím. Vysoký životní standard si užívá více než 1,7 milionů lidí, což z Perthu dělá čtvrté nejlidnatější město Austrálie.

Perth je poměrně mladé město založené v roce 1829 ležící 2 800 km od dalšího nejbližšího velkoměsta Adelaide. Odlehlost Perthu má jedno velké pozitivum - je to nejbezpečnější město Austrálie. Centrum je tvořeno mrakodrapy. Historické památky zde zastupují veřejné budovy a mezi nejznámější patří původní radnice a dnes sídlo guvernéra postavená v tudorském stylu a Západoaustralské muzeum a galerie. V centru se nachází spoustu kaváren, obchodů, restaurací nebo proslulé uličky King Street a London Court.

Historické památky ale Perth vynahrazuje množstvím zábavy. Nachází se zde například akvárium Underwater World, kde jsou k vidění velryby nebo místním zábavní park Adventure World Theme. V jeho blízkosti se provozuje i adrenalinový bungee jumping.

Mezi nejznámější a nejkrásnější park patří 400 hektarový King’s Park, který lemuje obchodní centrum města a nabízí výhled na řeku Swan River. Vedle historické budovy soudu se pak nachází Stirlingovy zahrady. Další možností relaxace jsou nedaleké pláže, na kterých se dá provozovat řada vodních sportů. Jedním z velkých favoritů je jachting.

Perth je velkoměsto s poklidnou atmosférou maloměsta a život zde je velice příjemný. Velkou předností města je fakt, že zde panuje nádherné slunečné počasí. Co do počtu dní v roce je zde nejslunečněji v celé Austrálii.

Perth je oblíbený i zahraničními studenty, kteří sem míří zdokonalovat své jazykové schopnosti. Do not studentům hraje také vláda Západní Austrálie, která vydává striktní zákony ohledně vzdělávání zahraničních studentů, díky kterým se jim dostává překvapivé podpory a také jim zajišťuje vysokou kvalitu kurzů. Lektoři na místních jazykových školách jsou velice vlídní a přátelští a jsou pověstní odlišným přístupem ke studentům, získaným zejména cestováním a prací po celém světě. Školy v Perthu umožňují doslova nemožné i úplným začátečníkům, díky rychlým pokrokům si zde může každý už po pár týdnech najít dokonce práci, kterou není obtížné skloubit s výukou. 

Stát: Západní Austrálie
Počet obyvatel: 1,7 mil.
Časový posun: GMT +8 hod.
Nejbližší letiště: Perth Airport
Turistický portál: http://bit.ly/2idHqEZ

Seznam škol

Sunshine Coast

…zlatavé pláže a klid…

se nachází na severovýchodě Austrálie ve státě Queensland. Sunshine Coast vyhledávají turisté pro krásné pláže a skaliska tvořící krásné scenérie a je také oblíbenou destinací pro rodinné dovolené. Tuto destinaci vyhledávají také milovníci surfování, pro které zde nabízí skvělé vyžití a oproti Gold Coast zde není tolik turistů. Nachází se přibližně hodinu jízdy od hlavního města Brisbane a žije zde okolo 300 tisíc obyvatel.

Sunshine Coast je také skvělý výchozí bod pro návštěvu řady národních parků. V okolí najdeme unikátní ostrov zapsaný na seznamu UNESCO Fraser Island, největší písečný ostrov na světě a jediné místo, kde vyrůstá pralesní vegetace přímo z písku.

Sunshine Coast je tak vhodnou lokalitou pro všechny, kteří milují krásné dlouhé pláže a klid a nepotřebují být namačkáni hlava na hlavě s dalšími turisty.

Stát: Queensland
Počet obyvatel: 300 tis.
Časový posun: GMT +10 hod.
Nejbližší letiště: Sunshine Coast Airport, Brisbane Airport
Turistický portál: http://bit.ly/2bqxupb

Seznam škol

Sydney

...město nekončených možností...

je nejstarší a nejlidnatější australské město, kde žije přes 4 miliony obyvatel. Sydney leží na východním pobřeží Austrálie, je hlavním městem státu New South Wales a centrem finančnictví a průmyslu světového významu. Oproti České republice je zde o devět hodin více.

Sydney nabízí nádherné písčité pláže vhodné na surfování a plavání. Mezi nejznámější patří Bondi Beach a Manly Beach. Příroda v okolí Sydney je krásná a velice rozmanitá. Kromě zmíněných pláží se zde nachází deštné pralesy a hory, kde je v zimě možné i lyžovat.

Centrum města tvoří přístav, kterému dominuje světoznámý symbol Sydney - slavná divadelní scéna Opera House a most Sydney Harbour Bridge. Opera House se střechou připomínající plachty je zapsána na seznamu světových památek UNESCO. Most Harbour Bridge spojuje severní a jižní část Sydney a je největší a druhý nejdelší most svého typu na světě. Most lze nejen projít nebo přejet, ale s průvodcem je možné vylézt až na samotný oblouk mostu a kochat se nádherným výhledem na celé město.

Další významnou památkou je Sydney Tower, kde se nachází vyhlídková plošina s prosklenou podlahou, odkud je také krásný výhled město a je to stejně adrenalinový zážitek jako vyhlídka na město z mostu. Ve věži je možné posedět v příjemné otočné restauraci.

Queen Victoria Building je jedním z nejkrásnějších nákupních center na světě. A protože je Sydney multikulturní městem, nechybí ani zde Čínská čtvrť s množstvím dobrých restaurací a obchodů. Nedaleko se nachází Čínská zahrada a kulturní centrum města Darling Harbour, kde se nachází kavárny, restaurace, obchody atd. The Rocks je nejstarší částí města s malebnými ulicemi, kde se také nachází množství kaváren a restaurací.

Sydney se pyšní čistým ovzduším. K odpočinku v přírodě slouží například Královská botanická zahrada rozkládající se na více než 30 hektarech nebo Hyde Park. V okolí města se nachází krásné národní parky.

Sydney je možné navštívit v jakoukoliv roční dobu, protože ani v zimě teploty neklesnou pod 10 °C. Město má atmosféru, kterou je potřeba zažít.

Stát: Nový Jižní Wales
Počet obyvatel: 5 mil.
Časový posun: GMT +10 hod.
Nejbližší letiště: Sydney Airport
Turistický portál: www.sydney.com

Seznam škol

Whitsundays

…ráj na zemi…

tvoří 74 malých tropických ostrůvků na ploše 160 km2 nacházejících se u centrálního pobřeží státu Queensland. Pouze některé z ostrovů jsou obydlené, ale každý je svým způsobem jedinečný. Whitsundays je oblíbenou prázdninovou destinací, kterou milují sami Australané, turisté i nadšenci vodních sportů, plachtění a potápění. Tropické ostrovy představují pověstný „ráj na zemi“, kde najdeme bělostné pláže, azurovou vodu, pralesy a korály.

Symbolem místa jsou útesy Great Barrier Reef a Heart Reef, které se táhnou podél celého pobřeží státu Queensland. Z útesů je krásný výhled do okolí, ale především je to ráj pro potápění a šnorchlování. Od července do září je možné pozorovat velryby.

Mezi nejznámější a nejkrásnější místo patří Whitehaven Beach, několik kilometrů dlouhá pláž, která je tvořena nejbělejším a nejjemnějším pískem. Z vnitrozemí je ohraničena pásem svěžího tropického lesa, nad nímž se v pozadí zvedají vysoké hory a z druhé strany je ohraničena azurově čistým modrým mořem. Podle mnoha zdrojů je považována za nejkrásnější pláž světa.

Většina ostrovů je soustředěna v blízkosti ostrova Whitsunday. Obchodní centrum zase kolem ostrova Hamilton. Největším pobřežním městem regionu je pevninské Airlie Beach, kde najdeme přístav plný plachetnic, krásné zátoky ke koupání i proslulé bary. Podniknout zde můžete výlet do buše, toulat se divokou přírodou ostrovů, pronajmout si plachetnici i s kapitánem, relaxovat v jedné z místních kaváren nebo si užívat bujarý noční život. Airlie Beach je hlavní turistické centrum souostroví a skvělý výchozí bod pro podnikání výletů. Studium v Airlie Beach je jedna velká party a zábava.

Stát: Queensland
Počet obyvatel: 35 tis.
Časový posun: GMT +10 hod.
Nejbližší letiště: Whitsundays Airport
Turistický portál: http://bit.ly/2iZlsWU

Seznam škol

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: