AIT - Academy of Information Technology


Škola nabízí odborné kurzy.

Kampus školy AIT je umístěn v blízkosti vlakového nádraží Central Station, pár kroků od nákupního centra Broadway. Škola funguje od roku 1999 a je určena především pro vyznavače počítačových technologií a všeho s tím spojeného. Můžete si vybrat z několika kurzů, které jsou uznávané a užitečné nejen pro následné studium na univerzitách, ale také pro budování budoucí profesní kariéry. Škola se zaměřuje na 2D a 3D animace, digitální zpracování her, digitální design, tj. tvorba reklamy, webových stránek, na tvorbu filmů a práci s nejnovějším softwarem a jeho aplikacemi. Kapacita školy je asi 800 studentů. Navštěvují ji jak místní australští studenti (cca 85 %), tak i studenti z celého světa (cca 15 %).

Vybavení učeben a celé školy je moderní a designové. Škola pracuje s nejnovější a špičkovou technologií. Díky profesionálnímu vybavení je studium na AIT na velmi vysoké úrovni. V budově školy najdete 9 počítačových učeben s nejnovějším multimediálním vybavením a softwarem, 5 přednáškových sálů včetně PC, knihovnu s širokou škálou knižních titulů, nadčasově řešenou studentskou místnost apod. V celé budově je přístup na Wi-Fi zdarma. Jako jediná škola má k dispozici místnost Organic Motion, která je určena ke studiu a tvorbě animovaných filmů. Dále má škola k dispozici Green Screen, díky kterému mají studenti možnost vyzkoušet si speciální efekty, vytvořit si jakékoliv místo na světě, řadu kulis apod. Studijní plán AIT je pravidelně aktualizován, aby odpovídal nejvyšším akademickým standardům a držel krok s nejnovějšími průmyslovými trendy. Škola svých úspěchů dosahuje především díky vzdělaným, profesionálním a zkušeným učitelům a trenérům, kteří aktivně pracují v tomto odvětví.

 • Studenti odborné školy AIT - Academy of Information Technology, Sydney, Austrálie
 • Moderní prostory školy, AIT Sydney, Austrálie
 • Studenti během výuky, AIT - Academy of Information Technology, Sydney, Austrálie
 • Studenti během výuky, AIT - Academy of Information Technology, Sydney, Austrálie

AKTIVITY

Studentský život je v Sydney rozmanitý. Míst pro trávení volného času společně s ostatními je bezpočet. Studenti rádi chodí za kulturou, navštěvují výstavy, galerie, muzea, jiní upřednostňují posezení s přáteli v parku, kde se pořádají venkovní grill party, nebo zajdou do klubu s živou hudbou apod. Škola každoročně pořádá jedinečnou událost, tzv. AIT Oscars. Jedná se o velmi významnou akci, kde studenti AIT mohou předvést úroveň svého nadání a talentu. Ti nejlepší z nich získají uznávané ocenění, které vyznačuje poctu a profesionalitu studenta v dané oblasti kreativity. Hodnotí se práce v oblasti animací, filmů, her a webového designu apod.

STUDIUM

BAKALÁŘSKÉ PROGRAMY

Bakalářské programy je možné studovat 2 nebo 3 roky, celkem tedy 6 termů (1 term se skládá z 15 týdnů). V každém termu mají studenti celkem 4 předměty, celkem tedy odstudují 24 předmětů. Výuka probíhá ve třídách s maximální kapacitou 25 studentů. Bakalářský program je vhodný pro studenty, kteří již mají nějakou zkušenost z vybrané oblasti studia, ale mohou jej studovat i ti, kteří nemají zkušenosti žádné. Velkou výhodou je, že škola studemtům v průběhu jejich studia zajišťuje práci. Pokud je firma s prací a výkonem studenta spokojena, obvykle mu nabídne práci i po skončení studia. Každému studentovi se po celou dobu jeho studia na AIT vytváří portfolio s vlastními pracemi, které ho po skončení studia reprezentují. Po úspěšném zakončení bakalářského studia může student automaticky zůstat pracovat v Austrálii po dobu 2 let.

Studium na škole je možné i v případě, že zájemce již studoval školu s podobným zaměřením nebo pracoval v daném oboru. Za těchto okolností je nutné doložit tzv. RPL (Recognition of Prior Learning), což je posouzení předchozího studia nebo zaměstnání a doložit podrobné osnovy absolvovaných předmětů na jiné škole + vlastní portfolio, kde si škola může prohlédnout doposud vytvořenou práci. Po posouzení absolvovaných předmětů na jiné škole nebo univerzitě může být nabídnuto zkrácení studia podle shodné osnovy předmětů. 


Vstupní podmínky

Každý zájemce o studium musí doložit potvrzení o úrovni anglického jazyka IELTS 6.0 nebo ekvivalent a mít ukončenou střední školu. V případě, že zájemce tento certifikát nemá, škola mu zašle jazykový test, na základě si ověří jeho znalosti. Po úspěšném absolvování testu následuje ještě telefonický pohovor.

DIPLOMOVÉ PROGRAMY

Diplomové programy lez přirovnat k Vyšším odborným školám v ČR. Nejedná se o vysokoškolský stupeň studia, ale student obdrží potvrzení o absolvování odborného studia. Tyto programy řada studentů využívá zejména jako přípravu pro následné studium na univerzitě nebo pro přípravu na AIT bakalářské programy. Po ukončení diplomového programu mohou přejít do 2. ročníku bakalářského studia daného oboru. Výuka probíhá v menší skupině studentů, maximální počet je 15 studentů ve třídě. Studentům je věnován individuální přístup a díky menší skupině mají prostor pro své dotazy. Program obvykle trvá 1 rok, celkem tedy 2 termy po 15 týdnech. Během jednoho termu mají studenti 4 předměty, celkem tedy odstudují 8 předmětů.


Vstupní podmínky

Zájemci o studium musí doložit potvrzení o úrovni anglického jazyka IELTS 5.5 nebo ekvivalent a mít ukončenou střední školu. V případě, že zájemce tento certifikát nemá, školu mu zašle jazykový test k vyplnění a proběhne telefonický ústní pohovor stejně jako u bakalářských programů.


POPIS PROGRAMŮ A PŘEHLED 2018/2019 


IT COURSES

Zaměřeno na webový design, rozvoj mobilních telefonů a jejich softwaru, mobilních aplikací a programování her. 


FILM AND VIDEO COURSES

Studenti se stanou producenty, režiséry i kameramany svého vlastního filmu. Naučí se pracovat v týmu, sestříhat film i pracovat se speciálními efekty. 


2D ANIMATION COURSES

Pro všechny, kteří se chtějí naučit animaci využívající tradičních 2D technik, ale moderními postupy. Vhodní zájemci mají zájmy jako kreslení, vymýšlení postav a jejich vlastností, vymýšlení příběhů a režii.  


3D DESIGN COURSES

Design 3D se využívá při vyprávění příběhů, vytváření postav a zobrazení světů, které by jinak zůstali pouze představou. Absolventi programu se uplatní v reklamních agenturách, ve vývoji her nebo například při designu webu. 


GAME DESIGN COURSES

Naučíte se vše o procesu, během kterého vznikají hry a jak kombinovat různé digitální mediální techniky. Kurz ukončíte s portfoliem plným vlastních her a širokým záběrem digitálních dovedností


DIGITAL DESIGN COURSES

Dostanete se až k jádru digitálních principů se znalostmi a technikami z různých oborů jako například multiplatformní design, UI/UX, animace a design her. 


WORKSHOP

Několika denní workshopy na různá témata. Více informací.

 • Special Effects in Film Workshop
 • 3D Character Design with Zbrush Workshop
 • Game Development and Artificial Intelligence Workshop

CENY

Ceny v AUD
Kurzy
Délka studia
Cena
Zápisné
200
Bachelor of Interactive Media 3 roky (6 termů) 52 800
Bachelor of Digital Design
Bachelor of IT (Mobile Applications Development)
Bachelor of IT (Game Programming)
Diploma of Interactive Media 1 rok, (2 termy) 17 600
Diploma of Digital Design
Diploma of Information Technology

 

ZAHÁJENÍ STUDIA

2017: 3/1, 13/3, 1/5, 10/7, 28/8, 30/10
2018: 8/1, 19/3, 7/5, 16/7, 3/9, 5/11

UBYTOVÁNÍ

Při studiu na škole AIT si student zajišťují vlastní ubytování. Více na našem webu v sekci ubytování v Austrálii

Webová stránka školy: www.ait.edu.au

 • Recepty školy AIT - Academy of Information Technology v Sydney, Austrálie
 • Prostory školy AIT - Academy of Information Technology v Sydney v Austrálii
 • Recepce školy, AIT Sydney, Austrálie
 • Knihovna s různými studijními materiály pro studenty, AIT Sydney, Austrálie
 • Prostory školy AIT - Academy of Information Technology, Sydney, Austrálie
 • Společné prostory na škole AIT - Academy of Information Technology, Sydney, Austrálie
 • Studenti AIT během odborné výuky
 • Student odborného kurzu na škole AIT - Academy of Information Technology, Sydney, Austrálie
Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: